ינואר 2, 2021

דירה למכירה – איך לעשות זאת נכון

יש לכם נדל"ן למכירה? יש לכם דירה או בית צמוד קרקע? לא משנה איזה נדל"ן למכירה יש לכם ולא משנה מה הסיבה שאתם מעוניינים למכור אותו עליכם לדעת בפני מה אתם עומדים לפני שתעשו את הצעד הראשון. מכירת דירה הוא מהלך מורכב שיצריך מכם התעסקות עם הרבה פרטים והרבה זמן. כדי למכור דירה יש לפנות זמן ולבדוק את שוק הנדל"ן. נדל"ן למכירה הם נכסים ששוויים משתנה לפי השוק – לפי ההיצע והביקוש ובשנים האחרונות היינו עדים לעלייה מתמדת בכל הקשור עם נדל"ן למכירה.

להבין את מצב השוק
כדי להבין את מצב שוק הנדל"ן יש לעשות תחקיר ולבדוק את מחירי הדירות המוצעות באיזור שלכם לאותו שטח דירה ובאותם תנאים. למה הכוונה? נניח שיש לכם דירת 3 חדרים למכירה בשטח של 75 מ"ר. כשאתם עושים השוואת מחירים עם דירות אחרות באיזור שלכם עליכם לשים לב לכל הפרטים ולא רק לגודל הדירה ולשכונה. דירה משופצת חדשה תהיה במחיר שונה מדירה ישנה ומתפוררת. דירה הפונה לחזית רחוב רועש תהיה במחיר נמוך יותר מדירה ברחוב שקט או דירה עורפית. דירה בבניין עם מעלית וחנייה תהיה במחיר שונה מדירה בבניין 4 קומות ללא מעלית וכדומה. את ההשוואה יש לעשות בהתאם לכל הפרמטרים ולא להסתפק בגודל הדירה במטרים ובשכונה שהיא נמצאת בה.

כיצד לפרסם דירה למכירה
ישנן דרכים שונות לפרסום דירה למכירה. הדרך המהירה והזולה כיום היא לפרסם באחד מלוחות המכירה שבאינטרנט. הפרסום באינטרנט הוא חינם ברוב האתרים ומאפשר לכם לכתוב על הדירה ולהעלות צילומים שלה באתר. כמו כן תוכלו להעלות את המחיר שאתם מבקשים, את המיקום של הדירה ואת כל הנתונים הרלוונטים שחשובים לצורך המכירה. דרך נוספת היא פנייה למתווך מקומי כדי שימצא לכם קונה הגון. מתווכים עובדים בדרך כלל באיזור מסויים ומכירים את השכונה מצויין. אם יש מישהו בשכונה שמחפש דירה הם כבר ידעו עליו. בנוסף לכך מתווך יוכל ללוות אתכם לאורך הדרך בתהליך המכירה.

דירה למכירה – קחו לכם אנשי מקצוע
מכיוון דירה למכירה איננה דבר יום יומי אצלכם ואתם לא ממש שוחים בתחום נדל"ן למכירה מוטב שתקחו לעצמכם שני אנשי מקצוע שילוו את תהליך המכירה – מתווך דירות ועורך דין העוסק בנדל"ן. כן, שני אנשים אלה יעלו לכם כסף, אבל התמורה שתקבלו שווה כל גרוש. תהליך מכירת דירה הוא ארוך ומצריך ירידה לפרטים רבים. כשאתם לוקחים מתווך הוא כבר ידע מנסיונו מה עליכם לעשות כדי למצוא את הקונה הרצוי וידע לעזור לכם לסנן את הקונים הלא רציניים כדי שלא תבזבזו את זמנכם לריק. מתווך ידע להכין לכם תוכנית עבודה מרגע פרסום המודעה של דירה למכירה ועד לסיום העסקה. תוכנית זו תכלול את כל השלבים של מכירת דירה ואתם תוכלו לדעת בכל רגע מה קורה ומה נותר עוד לעשות.

עורך הדין שתשכרו הוא איש המקצוע השני שלו תזדקקו והוא ילווה אתכם מן הבחינה המשפטית החל מההתקשרות הראשונית עם הקונה, דרך עריכת הסכם מכירה, רישום בטאבו וכדומה. עורך דין מוודא כי השלבים החוקיים ממולאים ונעשים כראוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *