ינואר 2, 2021

המדריך לרכישת דירה להשקעה

שאלה השגורה בפי רבים: האם כדאי לרכוש דירה להשקעה או דירה למגורים? במאמר זה נחדד את היתרונות והחסרונות לכל צד.

דירות למגורים – מה חשוב לדעת?

בתור התחלה כפי שציינו יש להגדיר ראשית את תכלית קניית הדירה למגורים, מבוסס ע"פ הצרכים שלנו, האם אנו רוצים דירה למחייה או דירה שתשמש לרווח והשקעה כלכלית?

אין זה חשוב באיזה אופציה בחרתם העובדה היא שלרוב האוכלוסיה בישראל אין משאבים מספקים ע"מ לרכוש דירה ולכן מחפשים הלוואות מתאימות ומקורות מימון מגוונים.

אם בחרנו דירת מגורים אנו לא מחפשים תשואה שתביא לרווח מהרכישה אלא בחרנו בדירה למגורים שנוכל לגור ולחיות בה בכבוד. בתהליך החיפושים נשים דגש על הסביבה של הדירה, מי הם האוכלוסיה שמתגוררת בשכונה, מעמדם הסוציו אקונומי של התושבים באזור, האם קיימים שירותי רפואה, סופרים, מכולות, מוסדות חינוך, בתי כנסת ומבני דת וכו'.

מעבר לכך אנו נחפש דירה שתתאים לצרכים של המשפחה שתתגורר שם: מספר נפשות, מספר חדרים, גילאים של הדיירים, מה חשוב לנו בדירה, איזה סוג מטבח\ אמבטיה\ מספר חדרי שירותים ועוד.

כל משפחה עם צרכיה האישיים תעשה את השיקולים המתאימים לה מבחינת תקציבים, כמה הם מוכנים להתפשר על גודל הדירה, אזור, עיר וכו'.

דירה להשקעה – מה חשוב לדעת?

אם בדירות להשקעה בחרנו אזי המטרה העיקרית הנה רווח כלכלי.

כמה רווח כלכלי נוכל להפיק מהרכישה לטווח הארוך, נתונים כפי שציינו שנכונים לדירת מגורים כגון: סוג האוכלוסיה המתגוררת באותה שכונה, מרכזים מסחריים\ מוסדות חינוך וכו' פחות חשובים ברכישת דירה להשקעה שכן מה שחשוב לנו אינו בהכרח חשוב לשוכרים שייכנסו לדירה. עוד נוסיף במאמר מוסגר שאפילו חיפוש דירה במעמד סוציו אקונומי נמוך פעמים רבות יכול להחשב כיתרון שכן האזור יהיה הרבה יותר זול בהשוואה לערים מפותחות יותר או איזורים וערים באזור המרכז. לדוגמא נמצא שבשנים האחרונות הרבה אנשים רוכשים דירות להשקעה בעיר באר באר שבע מהסיבה שמדובר בעיר מתפתחת מבחינת תעשייה, נדל"ן, חינוך, אוניברסיטאות וכדומה.

עוד יתרון גדול מאוד הוא העובדה שבניגוד לתקופת חיפושים של דירה פרטית שאנו קצרים בזמן ולעיתים מוצאים את עצמנו רוכשים דירות שלא רצינו ובעצם קצת התפשרנו, בדירות להשקעה הדבר כלל אינו כך. אנחנו לא מוגבלים בזמן, יש לנו מספיק זמן לחפש בהרבה אזורים, ערים ולבדוק ולהשוות מחירי דיור של דירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *