ינואר 4, 2021

השקעות נדל"ן

במציאות הכלכלית הנוכחית, במשפחה בה יש שלושה ילדים, ההורים ברובם מוצאים את עצמם בפני בעיה לא פשוטה. יוקר המחיה שהולך וגואה משפיע עלינו לא רק ברמה הנקודתית. הילדים שלנו הולכים למצוא את עצמם במציאות כלכלית מאתגרת מבלי שנוכל להשאיר להם יותר מדי, כי גם עלות המחייה שלנו גבוהה מאד ורובינו לא ממש מצליחים לסיים את החודש, לא כל שכן לשים כמה גרושים בצד.
החלום של להשאיר דירה לכל ילד הפך לחלום רחוק ואם ההורים יצליחו להשלים את המשכנתא על הבית שלהם זה כבר הישג לא מבוטל. רובינו, במרוץ החיים הקדחתני לא ממש מצליחים לעצור ולמצוא פתרון ראוי לבעיה הזאת, עם זאת, לפני שנאמר נואש, כדאי לדעת שגם בשוק קשה תמיד ישנן הזדמנויות.

השקעה לטווח הארוך

בדרך כלל אנשים מתחילים לחסוך אחרי הצבא. מתחתנים, מולידים ילדים ועם כל תחנה בדרך נשברות עוד ועוד תוכניות חסכון. מעטים הכלים הפיננסיים שאכן מצליחים לשמור על ערכם וללוות אותנו מבלי להשחק. אנשים, שיש באפשרותם, מעדיפים להשקיע בנדל"ן מבתוכנית חסכון, בין היתר, משום שזה מקטין את נזילות הכסף ובכך מגדיל את סבירות השארותו.

עם מחירי הנדל"ן שיש כיום בארץ ולאחר שזו הפכה לפנטזיה כמעט לא מציאותית יש פתרון ביניים. השקעה בקרקעות חקלאיות. מדינת ישראל שופעת קרקעות חקלאיות מוקפאות שאין בהן שימוש כרגע. מנגד, הקרקע שמיועדת לבניה ומגורים הולכת ומתמעטת. הביקוש גדל והמחירים עולים. העתיד הנראה לעין מגולל בתוכו תסריט אחד בלבד. דרישה בלתי מתפשרת של הציבור להפשרת קרקעות. נכון לימים אלה לקרקאות רבות אין כלל שום ייעוד ולמעשה אין סיבה ממשית לא להפשירן, למעט שימור מחירי הנדל"ן. לא רחוק היום שבו הסיבה הזו כבר לא תהיה איתנה מספיק והקרקעות הללו תופשרנה. זאת למעשה ההזדמנות היחידה של מעמד הביניים החדש להבטיח את עתיד ילדיו.

השקעה בקרקעות חלקאיות היא אפשרות ההשקעה האטרקטיבית והבטוחה ביותר שיש לשוק כיום להציע. בעיקר אם אתם מחפשים השקעה לטווח הבינוני עד ארוך.

איך זה עובד?

בהשקעה התחלתית של מאה אלף שקלים בלבד בדרך כלל תוכלו להבטיח לעצמכם ולילדים שלכם בית מגורים או מקור הכנסה פסיבית משמעותי. במיוחד כאשר מדובר על קרקעות חלקאיות שיש סביבן תוכנית כלשהי אלה קרקעות שנמצאות במקומות הראשונים בתור להפשרה. מרגע ההפשרה מתחיל פיתוח הקרקע. אתם יכולים לקחת את העניינים לידיים ולבנות באופן עצמאי את יחידות הדיור שבהן אתם מעוניינים על הקרקע השייכת לכם. במקביל עומדת בפניכם אפשרות נוספת. להפקיד את משימת הבנייה בידיו של קבלן תמורת חלק מהקרקע. באופן כזה לא תצטרכו להשקיע אנרגיה או עלויות נוספות.

לא בלי אותיות קטנות

כמובן שלכל מטבע יש שני צדדים ועכשיו לאחר שזיהינו את כל היתרונות הנהדרים של השקעה בקרקע חקלאית יש מקום להתייחס גם למשמעויות הנוספות של השקעה מסוג כזה. ראשית יש לזכור שמדובר על השקעה לטווח בינוני עד ארוך, מה שאומר שאם אתם לוקחים מימון לטובת העניין יהיה פרק זמן לא מבוטל שבמהלכו תצטרכו להחזיר את המימון ממקורות אחרים. על הקרקע תצטרכו לשלם מס ובמרבית המקרים לא תדעו בוודאות היכן ממוקמת הנחלה שלכם בתוך השטח כולו. יתכן כי חלק מהקרקע שלכם יוקצה לטובת שטח ציבורי, כביש או מטרה אחרת. בסיכומו של דבר, מדונם שיעלה לכם כעשרה אחוז ממחירו של נכס קיים תוכלו להשאר עם שלוש דירות דה פקטו. בדיוק אותה ירושה שכולנו משוועים להותיר אחרינו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *