ינואר 2, 2021

וילות ובתים

אין ספק, כי מבני המגורים אשר ידועים בשם וילות, הינם מבני מגורים אשר מאופיינים לא רק במראה חיצוני מרשים ביותר, עיצוב פנים מפואר ומפעים וחווית מגורים יוקרתית ואקסלוסיבית ביותר. כפועל יוצא, וילות, הן וילות במרכז הארץ, בצפונה ובדרום הינן מבני המגורים המבוקשים והמועדפים וללא ספק מהווים את 'חלומם' של אינספור אנשים – ואיך לא. הרי כל וילה באשר היא באה לידי ביטוי בדמותו של בית פרטי במלוא מובן המילה, בית אשר ממוקם על פני שטח וקרקע רחבי ידיים, מוקף גינה וחצר גדולות ומטופחות, לעיתים כולל בתוכו בריכה ותמיד בעל נוף, ארבע כיווני אוויר ושמיים כחולים מעליו.

וילות הינן חלק בלתי נפרד מנוף המגורים של ישראל!

מבחינה היסטורית וכרונולוגית, עד לפני כמה עשרות שנים, וילות כלל לא היוו חלק מנוף המגורים הטבעי של שכונות המגורים של ערי ישראל. יחד עם זאת, מתחילת שנות ה – 70 ועד היום, התפתחה באופן מרשים ומיוחד ביותר תעשיית וילות אשר כלל לא היו מביישות את שכונות הווילות כפי שהן באות לידי ביטוי במדינות אחרות בעולם. בפועל, הווילות הראשונות היו בעיקר ממוקמות במרכז הארץ, ובעיקר במסגרת של יישובים בכלל איזור השרון ופרברי גוש דן. בנוסף, האנשים היחידים אשר היו מאכלסים אותן וגרים בהן היו בני המעמד העליון, וזאת מפאת המחיר האסטרונומי אשר אפיין אותן. יחד עם זאת, במהלך השנים האחרונות, ובעיקר כתוצאה מביקוש הולך וגודל, וילות במרכז, בצפון ובדרום הינן רלוונטיות לכלל האוכלוסיות, הן מבחינת היצע והן מבחינת מחיר.

קיימות אינספור וילות במרכז – צריך רק לבחור

ראשית, נתחיל מן העובדה, כי מהיום, חלום המגורים בווילה במרכז הינו חלום כלל לא רחוק, ואפילו ממשי וריאלי ביותר. בפועל, עובדה זו נגזרת כתוצאה מן היצע הווילות הגדול אשר מאפיין את ערי, יישובי ומושבי מרכז הארץ. היצע זה הינו גדול ומגוון ביותר, מכל בחינה וכל היבט – הן מבחינת סוגי הווילות המוצעות והן מבחינת קשת המחירים אשר מאפיינת וילות כאלה או אחרות. במילים אחרות, היום, אדם או משפחה אשר מעוניינים לגור אך ורק בווילה, יוכלו לבחור את וילת חייהם מבין מבחר גדול, איכותי ואטרקטיבי ביותר מבחינת מחיר של וילות במרכז. לא בכדי אומרים, כי צריך לבחור רק אחת.

אילו וילות עדיפות, וילות במרכז או בצפון?

איזורי הווילות הדומיננטיים ביותר במסגרת מפת הווילות בישראל הינם איזורי הצפון והמרכז. לכן, אין זה פלא, כי אנשים רבים אשר מחפשים אחר וילות שואלים את עצמם, אילו עדיפות, וילות במרכז או בצפון? ובכן, התשובה לשאלה זו הינה פשוטה. שתי הווילות הינן איכותיות, אקסלוסיביות ומומלצות במלוא מובן המילה. ההבדל היחיד ביניהן נעוץ בבחינת המיקום. בעוד הראשונות ממוקמות בלב ליבה של הארץ וממש ב'מרכז העניינים', האחרונות ממוקמות בצפון הרחוק, השקט והדומם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *