יולי 31, 2021

צריכים לקחת משכנתא? אל תוותרו על יועץ משכנתאות

רכישת דירה היא אחת מאבני הדרך היותר מהותיות בחייו של כל משפחה ממוצעת, הן מן הפן הפיננסי והן מן הפן הרגשי. הלוואת המשכנתא, הנלווית לתהליך ברוב המקרים, מהווה משימה מורכבת לא פחות אותה חשוב לבצע באופן המקצועי והמחושב ביותר, הממקסם את פוטנציאל החיסכון, העשוי להגיע בחישוב כולל לרווח מצטבר של עשרות אלפי שקלים בעלויות המשכנתא.

יועץ משכנתאות

יועץ משכנתאות

משכנתא – הקונפליקט

תהליך החיפוש אחר דירה העונה באופן אופטימלי על צרכי המשפחה בהווה ובעתיד ואשר עונה על כלל הקריטריונים הנדרשים כמו נגישות, נוחות, סביבה איכותית ועוד, עשוי להיות ממושך ומייגע, ונמשך, לעתים קרובות, על פני חודשים ארוכים. לאחר מציאת הדירה המיוחלת, הליך הרכישה בפועל מייגע לא פחות וכרוך בביורוקרטיה מרובה, בטופסולוגיה מתישה ובהרבה כאב ראש. עם הגעת הרוכשים לישורת האחרונה של העסקה, כשהם נזקקים להלוואת משכנתא לצורך השלמת מימון הרכישה, רבים מהם מוצאים עצמם עייפים וטרודים מכדי להתמודד עם האתגר באופן מיטבי ונוטים לקבל את אחת ההצעות הראשוניות המוצעות להם, כשהם נותנים את חתימתם ללא מחשבה מספקת על משמעותה הפיננסית במבחן המציאות החודשי לאורך זמן.

כשמדובר בכסף שלכם, אין מקום לקיצורי דרך

תחום המשכנתאות הוא תחום מורכב, עתיר מסלולים, מונחים סבוכים ואופציות מגוונות, שהשילוב הנכון ביניהם עשוי לספק חיסכון מהותי בעלויות המשכנתא. בהתחשב בכך שמרבית האוכלוסייה איננה מכירה את התחום לעמקו, הרי שלמידה שטחית של הנושא באמצעות המרשתת, גם אם חשובה לצורך עריכת היכרות ראשונית עם עולם המשכנתאות, איננה מספקת לצורך בניית תמהיל משכנתא נכון המובנה בהתאמה אופטימלית לצרכיו הספציפיים ולכושר ההחזר של הלקוח הן בנקודת הזמן הנוכחית והן במבט לטווח רחוק. פקידי הבנקים למשכנתאות, המייצגים, מטבע הדברים, את האינטרסים של הבנק, מספקים ללקוחות הצעות משכנתא בלתי אטרקטיביות ובלתי משתלמות, אשר יהפכו את עול המשכנתא לגדול יותר ולבעל נוכחות מעיקה בחייו הפיננסיים של הלקוח.

ייעוץ משכנתאות – השקעה לטווח ארוך

רכישת הדירה, בה רבים נכונים לבצע מאמץ פיננסי עד קצה גבול היכולת, גורם לרוכשים מסוימים, גם כאלה המכירים בחשיבות המרובה של ייעוץ משכנתאות המייצג את האינטרסים של רוכש מול המערכת הבנקאית, לוותר על ההוצאה הכרוכה בשכירת שירותיו של יועץ משכנתאות המתאים באופן אופטימלי את תמהיל המשכנתא ליכולותיו הספציפיות של הלקוח, בהתבסס על ניסיונו המקצועי של ועל היכרותו המעמיקה עם נבכי ענף המשכנתאות לכל רבדיו. הקושי לשלם תמורת שירותיו של יועץ משכנתאות בתקופה בה ההוצאות מרובות ומשמעותיות, הוא יותר ממובן, אך חשוב לדעת כי במבט לטווח הרחוק, מדובר בסכום שהוא זניח בהתייחס לחיסכון הרב שיספק יועץ משכנתאות מיומן ללקוח, תוך ניהול משא ומתן בלתי מתפשר מול הבנקים, עד להשגת תנאי המשכנתא האופטימליים.

נכתב על ידי: זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים

חפשו אותי ברשת:

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – פייסבוק

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – לינקדאין

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – אינסטגרם

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – יוטיוב

זוהר פלאצ'י דליה משרד אדריכלים – רדיט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *