ינואר 2, 2021

מגרשים למכירה

מגרשים למכירה הם שם כולל לשטחים המיועדים לצורכי בנייה מגוונת, החל מבתים פרטיים, דרך בנייני דירות גבוהים וכלה במרכזים מסחריים. בעידן בו המושג "מצוקת דיור" הפך לשגור כל כך, נקשרים לרוב מגרשים למכירה עם החלום על בית פרטי באזור שקט וכפרי או אפילו עם החלום לקנות דירה במסגרת קבוצות רכישה או בכל מסגרת אחרת.
ואכן, כולנו חולמים על בית משלנו, אותו אנו יכולים לדמיין לפרטיי פרטים. אלא שבשטח, משמעותה של מצוקת הדיור היא, כמות הולכת וקטנה של מגרשים זמינים למכירה ולבנייה. כדי למזער את המצוקה הנ"ל ולהציע לכל דורש מגרשים למכירה, הוחל בשנים האחרונות בתהליך מבורך של הפשרת קרקעות ובעיקר קרקעות חקלאיות. בשיטה זו ניתן להכשיר שטחים שלא יועדו בעבר לבנייה באזורים שונים בארץ ולהקים עליהם מאוחר יותר שכונות חדשות ומשגשגות. כמו בתחומיי נדל"ן אחרים, כך גם בתחום מגרשים למכירה, נחשבת חברת אייזנברג גרופ לאחת החברות המובילות והאמינות ביותר, ובאמצעות מומחיה ניתן להגשים את חלום הדירה או הבית הפרטי.

מגרשים למכירה – קצת מונחי יסוד

בישראל ישנן היום, כמו גם בעבר, קרקעות מסוגים שונים, כאשר כל אחת מהן מיועדת למטרות שונות. בהתאם לייעודה של כל קרקע או של מגרשים למכירה, נקבעים מאוחר יותר פרמטרים שונים, כדוגמת: תוכניות פיתוח, עלויות והנפקת היתרי הבנייה. למעשה, קיימים היום כארבעה סוגי קרקעות:

  • מגרשים למכירה המיועדים לתעשייה ולמסחר – מגרשים אלה מיועדים, מטבע הדברים, לבניית מרכזי סחר, לבניית מרכזי תעשייה, לבניית מפעלים ולבנייה של פרויקטים ציבוריים אחרים. מגרשים אלה ממוקמים במרבית המקרים בפאתי הערים.
  • קרקע חקלאית – קרקע חקלאית, כשמה כן היא – קרקע המיועדת למגוון פעילויות חקלאיות. קרקעות אלה ממוקמות לרוב באזור כפרי.
  • מגרשים למכירה לבנייה למגורים – מגרשים אלה מיועדים לבנייה לצורכי מגורים והם המבוקשים ביותר, הן בשל מספרם המצומצם יחסית והן בשל גידול האוכלוסייה המתמיד בארץ.
  • קרקעות מיועדות לשימור – קרקעות אלה משמשות כפארקים או כשמורות טבע ואינן מיועדות לבנייה בהווה וגם לא בעתיד.

מגרשים למכירה – להגשים את החלום

מגרשים למכירה ניתן למצוא היום בערים וגם באזורים כפריים – בסמוך לקיבוצים או מושבים. בשל הביקוש הרב, מחירם של מגרשים המיועדים לבנייה הוא גבוה ביותר, כאשר רבים מאיתנו ובייחוד הצעירים שבינינו אינם יכולים להוציא סכומים שכאלה. לעומתם, ישנם גם מגרשים למכירה, המוגדרים עדיין כקרקעות חקלאיות אך נמצאים בתהליך הפשרה. מחירם של מגרשים אלה הוא נמוך משמעותית ביחס למחיר של מגרשים המיועדים כבר לבנייה, והשקעה בהם היא כדאית ביותר לאורך זמן, הן עבור משפחות המעוניינות במקום מגורים והן עבור משקיעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *