ינואר 2, 2021

מה צריך לדעת על רכישת דירות להשקעה בחיפה?

בין השאלות הראשונות והחשובות שצצות כאשר מחפשים דירה להשקעה נמצאת השאלה היכן תניב ההשקעה את הרווחים הגבוהים ביותר, ואיך ניתן לחזות זאת מראש?
עבור מי שאינו מתמצא בשוק הנדל"ן אך משוכנע כי השקעה בנכסי נדל"ן היא השקעה בטוחה ויציבה יחסית, מומלץ קודם כל ללמוד מעט על תחום הנדל"ן, ולהיעזר בשירותיו של מומחה או יועץ מנוסה מהתחום. כמו כן, רצוי לדעת מראש אם אתם מעוניינים בדירה יד שנייה או דירה חדשה, שכן תהליך ההשקעה ומה שכרוך בו לטווח הארוך, שונה לחלוטין.

במאמר זה בחרנו להתמקד בדירות להשקעה באזור חיפה, ובו נבחן מה מצבו של שוק הדירות כנכסי נדל"ן.

העיר חיפה כיעד להשקעה בנדל"ן
חיפה היא העיר השלישית בגודלה בארץ, וידועה באזורים מרהיבים ביופיים כגון : יערות הכרמל, הגנים הבהאיים, חוף הים למול ההרים והגבעות, ועוד. כאשר מחפשים לרכוש דירה להשקעה בחיפה, יש לבחון את הדרישות למול התקציב: איזו דירה אתם מעוניינים לרכוש (בניין רב קומות, דירת גן, דופלקס), כמה חדרים יהיו בה (שניים, שלושה או יותר), האם תבחרו דירה חדשה או יד שנייה, ועוד.

דירה להשקעה בחיפה – יתרונות
המושג "עוגן משיכה" הופך למשמעותי מאוד בעיר חיפה. המוסדות להשכלה גבוהה וביניהן אוניברסיטת חיפה והטכניון הינם מוקדים אשר מביאים לעיר צעירים וסטודנטים רבים אשר מעוניינים להשכיר בה דירות להשקעה. עקב כך, תמיד יהיה צורך ועניין בדירות להשכרה, ואין חשש למצב בו דירה תעמוד ריקה למשך תקופה ארוכה ללא דורש.

אחד היתרונות הבולטים בהשקעה בדירה בחיפה הם מחירי הדירות הזולים באופן יחסי, למול  שכר הדירה הגבוה אשר נדרש בהן.  אם ניקח לדוגמא את תל-אביב, אומנם מחירי השכירות גבוהים בה בהרבה, אך גם מחיר הדירות מרקיע שחקים בהתאם. לכן התשואה שמניבה דירה מושכרת בחיפה, גבוהה באופן משמעותי בהשוואה לדירה בתל אביב. כמובן שישנם גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון, כגון: מצב הדירה, מיקומה, דרכי נגישות ותחבורה, עלויות שיפוץ ועוד.

האזורים האטרקטיביים ביותר לרכישת דירות להשקעה
נתון מעניין הוא שבשנים האחרונות נמצא כי דווקא בשכונות העיר ההשקעה ברכישת דירות היא המשתלמת ביותר. רוב הדירות אשר נקנו להשקעה היו בשכונות הדר (עליונה ותחתונה), רמות רמז, ונווה שאנן, זאת מכיוון שהן קרובות לטכניון וסטודנטים רבים בוחרים להתגורר בהן.  אולם, ניתן לראות התפתחות גם בשכונת בת גלים, אשר גם היא מושכת אליה צעירים רבים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *