ינואר 2, 2021

נדל”ן במגורים

בין אם מדובר במשקיעים ויזמים שרוצים להרוויח משוק הנדל"ן או קונים פרטיים שמחפשים לרכוש נדל"ן למגורים, התהליך של החיפוש הוא אף פעם לא תהליך קל. גם בשוק הנדל"ן הישראלי שבו, למרות המצב הכלכלי, מתנהלים מאות פרויקטים של בנייה בכל רחבי הארץ, הקושי למצוא בדיוק את הנכס המתאים לקונה – לצרכי השקעה או מגורים קיים. חברת החזקות טובה המתמחה בניהול בתחום הנדל"ן יכולה לסייע למציאת הנכס המדויק, כך גם כמובן סוכנויות נדל"ן, מתווכים פרטיים וכדומה.

שלושה דברים לפני הרכישה

הדבר הראשון החשוב כשמחפשים נדל"ן למגורים הוא המיקום. הקשר בין המיקום להצלחת העסקה מבחינת הקונים, הלוא הם מי שיצטרכו בדרך כלל להתגורר במקום, הדוק מאד. מיקום הנכס מתקשר לנוחות ביומיום – מנסיעה מהירה לעבודה ועד לאיכות חיים כבני זוג או כמשפחה במקום מסוים, קרבה למשפחה המורחבת, קרבה לאטרקציות, מקומות בילוי ושירותים עירונים וכן הלאה. כל אדם שמחפש נדל"ן למגורים צריך לפני הכל לנסח לעצמו הגדרות מיקום מדויקות, שיעזרו לו למקד את החיפוש אחר נכס מתאים.

אחרי שנקבע המיקום, חשוב מאד להגדיר את הצרכים שלכם מהנכס. מדריך של אייזנברג החזקות לחיפוש נדל"ן למגורים יכול להיות ארוך ומפותל, ובסופו של דבר גם מעייף ומפרך, אם לא יודעים בדיוק מה צריך, מה רוצים ואיך אנחנו רואים את עצמנו חיים בנכס מסוים. עריכה של רשימה מסודרת עם כל הדרישות היא חשובה.

לבסוף, חשוב לדעת איך לנהל את התקציב. חיפוש אחר נדל"ן למגורים בשכונה שהמחירים הממוצעים של נכסים בה הם מעבר ליד המשגת שלנו, יכול להביא לאכזבות – אחת אחרי השנייה ולכן חשוב לבדוק מהן האופציות שלנו מבחינת משכנתאות, שימוש בחסכונות וניהול התקציב לרכישה.

חדש או ישן? 

אחת השאלות של הרבה טירונים בתחום של רכישת נדל"ן למגורים היא האם להשקיע בנכס חדש או לבחור דווקא בנכס ישן. נכס חדש יכול לעיתים קרובות להיות קל יותר לרכישה בגלל שאין צורך להשקיע מהתקציב גם על שיפוץ והשבחה של הנכס. לרוב נכס חדש הוא נכס מטופל שכל מה שצריך לעשות בו הוא להיכנס לגור או למצוא דיירים אחרים שייכנסו לגור בו, תלוי לאיזה מטרה אתם רוכשים את הנכס.

נכס ישן הוא נכס שיכול להיות יותר דרשני – צריך לטפל בו, להשביח אותו ולהשקיע בבדיקות מהותיות לפני הרכישה, אבל בסופו של דבר קיימים מקרים בהם הקרקע שווה הרבה מאד כסף והמיקום של הנכס הישן מעלה את הערך שלו מאד – לכן גם נכס ישן יכול להיות אטרקטיבי כהשקעת נדל"ן למגורים.

חיפוש אחר נדל"ן למגורים הוא חיפוש לא קל. חברה כמו אייזנברג החזקות שיש לה ניסיון של שנים ארוכות בתחום הנדל"ן יכולה לעמוד לצדכם בתהליך החיפוש, לכוון, ללוות ולסייע – כך שהתהליך יהיה פשוט יותר והתוצאה טובה יותר: נכס איכותי עבורכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *