ינואר 2, 2021

עלויות בנייה

מבין כל העלויות אשר מאפיינות פרוייקט בנייה כזה או אחר, העלויות הגבוהות והמשמעותיות ביותר הינן העלויות אשר ידועות בשם עלויות בנייה. ברמה המילולית, עלויות אלו מגלמות בתוכן את סכומי הכסף אשר יש לשלם בעבור תכנון, הקמה ובנייה של כל המרכיבים, האיזורים והחלקים של פרויקט בנייה, וזאת בין הוא למטרות מגורים, מסחר, תעשייה ועוד. לעומת זאת, ברמה המעשית, כאשר אומרים עלויות בנייה הכוונה הינה לעלויות בפועל של שלד המבנה, היסודות שלו, הקירות שלו, הרצפות שהוא כולל, החלונות, הדלתות ועוד חלקים ואיזורים כמו מחסנים, מרפסות, עליות גג ועוד. במילים אחרות, עלויות הבנייה הינן המרכיב העיקרי והראשי אשר ממנו נגזר מחירו של פרויקט בנייה מסוים.

על עלויות בנייה בסיסיות, מורכבות ועוד!

מבחינת הגדרה וקטגוריה, לרוב, עלויות בנייה נחלקות לשני סוגים של עלויות. לעלות הראשונה קוראים עלות בנייה בסיסית, ואילו לעלות הבנייה השנייה קוראים עלות בנייה מתקדמת. כמו שכבר משתמע מן שמות העלויות השונים, העלות הראשונה מאפיינת את המחיר של תשתיות הבנייה הבסיסיות ביותר, ביניהן שלד המבנה, היסודות שלו, הקירות, החלונות, הריצוף, בניית התשתית החשמלית שלו ועוד. במילים אחרות, כל מה שדרוש ונחוץ על מנת שפרויקט בנייה יהיה מוכן וגמור ברמה הבסיסית. לעומת זאת, כאשר אומרים עלויות בנייה בהקשר של בנייה מתקדמת, הכוונה הינה בעיקר לעלויות אשר מאפיינות בנייה מתוכננת ומעוצבת במלוא מובן המילה (לרוב על ידי אדריכל ומעצב פנים), בנייה אשר כוללת בתוכה בנייה של כמה קומות, מרפסות, מרתפים ועוד. כל פריטי הבנייה האמורים מורכבים ויקרים יותר, שכן הם 'חייבים' בהימצאותם של תכנון מקצועי ומתקדם, שימוש בכמויות גדולות יותר של ברזל, בטון ועוד.

עלות הבנייה של בית פרטי גבוהה ומורכבת יותר

חלומם של אנשים רבים, הן בארץ והן בעולם, הינו לגור ולהיות בעלים של בית פרטי. יחד עם זאת, רוב האנשים כלל לא מצליחים להגשים את החלום הודות לעובדה, כי עלות בניית בית פרטי גבוהה בכמה עשרות אחוזים משמעותיים ביותר לעומת עלות בנייה של דירה, בית משותף ועוד. יחד עם זאת, באמצעות תכנון מקצועי, מקדים ויסודי, בנייה ועריכה של לוח זמני בנייה מדויק והדוק, ניתן להוזיל עלות בניית בית פרטי באופן שהיא תהיה אטרקטיבית וזולה באופן משמעותי לעומת עלות בניית בית פרטי ממוצעת בשוק.

קבלנים רבים מציעים מחשבון עלות בניית בית פרטי!

אין ספק, כי עלות בניית בית פרטי לא רק גבוהה ויקרה בהרבה לעומת עלויות בנייה של דירות ובתים אחרים, אלא גם עלומה ואפילו יכולה להתברר כגבוהה ויקרה הרבה יותר בסוף הפרויקט עצמו. יחד עם זאת, קבלני בנייה רבים ואפילו אתרי אינטרנט ייעודיים מציעים מחשבון עלויות בנייה אשר מציג בפני המעוניינים את ה'תמונה המלאה' מבחינת כל מה שנוגע לעלויות הבנייה אשר רלוונטיות להן. בפועל, עלויות בנייה אלו באות לידי ביטוי באמצעות הצגת חומרי הבנייה, העלות שלהם לפי כמות, משקל ומ"ר, עלות השירותים של בעלי מקצוע רלוונטיים, אומדן של עלויות ישירות ועקיפות אפשריות ועוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *