ינואר 2, 2021

קוטג'ים דו משפחתיים במזכרת בתיה

עבור רבים, החלום של לגור בבית פרטי עם חצר קטנה הוא חלום שאינו ניתן להגשמה. יוקר המחייה, עליית מחירי הדיור והעלויות הגבוהות הכרוכות בבניה ואחזקה של בית פרטי הופכים את החלום לבלתי אפשרי. ועדיין, משפחות רבות בישראל, במיוחד כאלו עם ילדים קטנים, מסרבות לוותר על החלום. כאשר הגרעין המשפחתי מתרחב, הצרכים של המשפחה משתנים ועולה הצורך למצוא מקום מגורים נוח ומרווח יותר עבור כל בני המשפחה: מקום עם חדרים להורים ולילדים, עם גינת משחקים, חנייה קרובה או צמודה, שטחי אחסון גדולים יותר עבור הרכוש שהצטבר ועוד. קניית בית פרטי באזור המרכז הינה בגדר הוצאה כספית אדירה שמרבית האנשים במעמד הביניים לא יוכלו לעמוד בה. אך האם זה אומר שצריך לוותר על החלום? ממש לא!

מי שמוכן להתרחק מעט מהמרכז למקום כמו מזכרת בתיה (הנמצאת כ- 25 דקות מתל אביב), יוכל למצוא בה פתרון מגורים מעולה בדמות קוטג'ים חדשים או קוטג'ים דו משפחתיים גדולים, יפים וחדשים, אשר עונים על אותם צרכים בדיוק אך מבחינת המחיר עדיין נמצאים בהישג יד.

מה הוא קוטג' דו משפחתי?

קוטג'ים הם למעשה מונח טכני המתייחס לבתי מגורים אשר צמודים לאחד או יותר מגבולות המגרש בהם הם בנויים. ההבדל בין קוטג' לבין וילה פרטית הוא בכך שווילה הינה בית מגורים צמוד קרקע אשר מוקף בשטח אדמה מכל צדדיו. אחת הצורות הנפוצות יותר של קוטג'ים בישראל היא הקוטג' הדו משפחתי. הכוונה היא לקוטג' אשר חולק קיר משותף עם בית נוסף, כלומר- שני בתים הנבנים על מגרש אחד ומשמשים שתי משפחות (בשונה מווילה, אשר נבנית לבדה על כל המגרש ומשמשת משפחה אחת). ברוב המקרים, קוטג' דו משפחתי הוא בעל עיצוב דומה בשני חלקיו, כיוון שתוכנן על ידי אדריכל אחד ונבנה באמצעות קבלן אחד, במסגרת פרויקט בנייה אחד משותף.

יתרונות המגורים בדו משפחתי

לקוטג' דו משפחתי ישנם לא מעט יתרונות: הקוטג' מאפשר שימוש יעיל יותר של הקרקע ובכך מוזיל את מחירו של הבית. מכיוון שמדובר באיחוד של שני פרויקטים, המתבצעים על ידי אדריכל אחד, מהנדס אחד וקבלן אחד, ניתן לחסוך בעלויות התכנון והבניה וכן לקבל היתר בניה מהר יותר. יתרון נוסף הוא השליטה במיקום המבנה על פני השטח: ווילה פרטית תהיה ממוקמת בדרך כלל במרכז המגרש, מוקפת שטחי גינה מכל צדדיה. בקוטג' דו משפחתי מיקום הבית והגינה ידועים מראש: המבנה הצמוד משאיר מספיק מקום לגינה גדולה ורחבה בחזית הבית, בה ניתן לשלב אלמנטים רבים כמו מדשאה, בריכה, משחקייה לילדים ועוד. בקוטג' דו משפחתי יש אמנם קיר אחד משותף נטול חלונות אך באמצעות תכנון נכון ניתן למקם לצד קיר זה אלמנטים שגם כך אינם דורשים חלון, כמו חדר מדרגות, חנייה או מחסן.

דו משפחתי במזכרת בתיה – פתרון משולב

קוטג' דו משפחתי מהווה למעשה פתרון משולב עבור משפחות המבקשות לעבור לבית מרווח יותר ועם פרטיות רבה יותר, אך אין באמצעותם לרכוש ווילה פרטית. כיום ישנם פרויקטים חדשים של בניית בתי מגורים הכוללים לצד בנייה רוויה גם קוטג'ים דו משפחתיים חדשים, מודרניים ונוחים, המתאימים במיוחד עבור משפחות. אחד המקומות בהם ניתן לראות הצלחה של קוטג'ים דו משפחתיים שכאלו הוא במזכרת בתיה. המושבה הקטנה בשפלה הפכה למוקד משיכה עבור משפחות עם ילדים, אשר ביקשו לשפר את איכות החיים ולעבור למקום בנו יוכלו לגור בנוחות ולהנות מכל היתרונות של בית פרטי לצד מחירים נגישים. המגורים בקוטג' דו משפחתי במזכרת בתיה מציעים את כל זה, לצד סביבה איכותית ושקטה, מוסדות חינוך מעולים, אווירה משפחתית, שטחים ירוקים וגישה לדרכים ראשיות למרכז, מה שהופך את מזכרת בתיה למקום המגורים האידאלי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *