ינואר 2, 2021

רכישת דירה בתל אביב לזוג צעיר

אין ספק שהחלום הגדול ביותר של כל זוג צעיר בישראל הוא לבסס את מעמדם הכלכלי, ולהתחיל ליהנות מהרווחה והשקט שמגיעים עם הבעלות על דירה משלכם. ואם כבר רוכשים דירה, אז העיר הגדולה היא ככל הנראה המקום הנכון ביותר למהלך.

כל רכישת דירה, אפילו אם התוכנית היא רכישה לצורך מגורים בלבד, היא רכישה לצורך השקעה. לא מעט זוגות צעירים רוכשים דירה קטנה לפי יכולתם, עם עזרה מההורים ועם משכנתא גבוהה, ואחרי שלוש שנים מגלים כי ערך הדירה שלהם עלה באחוזים מרשימים.

אין פלא אם כך שרבים מזוגות אלו בוחרים להכניס את הדירה בחזרה לשוק הנדל"ן התל-אביבי הער, למרות האתגר שבהחלטה של למכור את הבית שלהם, ולמנף את הסכום שהרוויחו במהלך השנים בכדי לרכוש דירה מרווחת יותר, ולהעלות בצורה משמעותית את איכות החיים שלהם.

כדאי לזכור כאשר מחפשים לרכוש דירה כזוג

כזוג מוכר בישראל, ניתן לקחת משכנתא משותפת, עם ערבויות משותפים, ובעצם להיכנס למהלך הגדול הזה כזוג ממש מהצעדים הראשונים. למרות הנוחות הבירוקרטית שבקניית דירה כזוג, ישנם קשיים אחרים שעלולים לעלות לאורך הדרך, קשיים שעלולים לעלות בכל מהלך משותף, אך עוד יותר במהלך כה משמעותי כמו רכישת דירה משלכם.

ציפיות שלא דוברו באופן ברור ויצרו מתחים, קונפליקטים מכל הסוגים, אי-הסכמה, וכל מיני מכשולים שנדמה לכל אחד מבני הזוג שאילו הוא או היא היו עושים את כל ההחלטות בעצמם כל הסיפור היה הרבה יותר פשוט והרבה יותר מוצלח.

הרבה דברים צפים כאשר בוחרים לעשות צעד משותף כה משמעותי. המתחים עולים לא רק בגלל החיפוש המשותף אחר משהו שצריך לענות על הצרכים של שני אנשים, אלא גם על רקע סכומי הכסף הגדולים שעומדים על הפרק. זוגות רבים בוחרים זמן זה בכדי לעשות הסכם זוגיות, אשר יוריד מעליהם הרבה מאוד מהעול.

היכולת של הסכם מסוג זה להוריד את המתח בין בני הזוג המחפשים דירה נשענת לא רק על נוסח ההסכם הבהיר והקונקרטי, אלא גם על התהליך עצמו, תהליך בו הרבה דברים מונחים על השולחן ומגיעים לכדי דיון, כולל נושאים שהם טאבו אפילו בין בני זוג, כך שכל מה שצריך להיות מדובר ביניכם ידובר, ותגיעו חדשים, רעננים ומלאי ביטחון למהלך הגדול.

אפשרויות רכישת דירה בת"א

תל אביב מאפשרת לכם בחירה בין בית חלומות במגדל יוקרתי בקומות הגבוהות עם הנוף האורבאני המשגע, לבין בית ראשון להשקעה, בשכונה קטנה ולא יקרה, בית שרוכשים, משפצים, ולאחר כמה שנים מוכרים. הבחירה שלכם צריכה להיות יותר כלכלית בהתחלה.

הדרך הנבונה היא לרוב דרך סוכן נדל"ן, שכן פעילות הסוכנים בעיר ענפה במיוחד, והסיכוי למצוא דירה ששווה את הכסף שלכם ולהצליח להעביר עסקה מוצלחת תחת ידיכם, מההתחלה ועד הסוף, בלי תמיכה של סוכן לצידכם הוא סיכוי נמוך למדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *