ינואר 2, 2021

תכנון אדריכלי

במהלך השנים האחרונות, שירות האדריכלות אשר ידוע בשם תכנון אדריכלי הפך להיות ההבדל בין בית ודירה 'אמיתיים' לבין עוד בית ודירה. במילים אחרות, אין מה להשוות בין בית ודירה אשר מתוכננים ומעוצבים ברמה הגבוהה ביותר מבחינה אדריכלית ועיצובית לבין בית ודירה אשר נעדרים כל תכנון ועיצוב. לכן, אין זה כלל פלא לראות, כי יותר ויותר בעלי בתים ודירות, ואפילו קבלני ומהנדסי בניין שוכרים שירות מקצועי, ייחודי ואיכותי של תכנון אדריכלי או תכנון בית. בפועל, שירות זה יכול להתממש ולבוא לידי ביטוי אך ורק על ידי אדריכל, בעל מקצוע אשר שולט ומתמחה בכל רזי האדריכלות, בתכנון מבנים מכל הסוגים כמו דירות, בתים, בניינים ועוד.

תכנון אדריכלי 'נגזר' מכמה וכמה משתנים!

מן הסתם, תכנון אדריכלי אינו תכנון של מה בכך (לראייה, התוצאות הסופיות של העבודות שלו הינן מרשימות ביותר), אלא תכנון אשר כל כולו מלאכת מחשבת אשר נגזרת באופן ישיר מן המשתנים הבאים: אופי, סגנון ורצונות הדיירים של המבנה המתוכנן / מראה, אופי וסגנון האיזור אשר בו ממוקמים הדירה או הבית אשר מועמדים לתכנון / מיקום, ההעמדה וההשתלבות של כלל המבנה עם הקרקע, השטח והסביבה שבה הוא נמצא ועוד. במילים אחרות, כל תכנון אדריכלי וכל תכנון בית הינם תכנונים אשר מתבצעים הן ברמת המאקרו והן ברמת המיקרו, כלומר, הן ברמת הסביבה והן ברמת הפרט.

מה עדיף, תכנון אדריכלי או תכנון בית?

ראשית, נתחיל מן העובדה, כי אף אחד משירותי התכנונים האמורים, לא השירות של תכנון אדריכלי ולא השירות של תכנון בית עדיפים אחד על פני השני. כל זאת, כתוצאה מן העובדה, כי כל אחד מהם נועד למטרות אחרות ושונות בעליל. למען המחשה, תכנון אדריכלי הינו שירות אשר נועד למטרות תכנון אדריכליות, כלומר ברמת המבנה החיצונית והפנימית של מבנה מסוים וזאת תוך כדי התחשבות בעיקר בגורמים חזותיים, מבניים וטכניים. לעומת זאת, תכנון של בית הינו שירות אשר נועד בעיקר למטרות תכנון ועיצוב פנימיותו של הבית במובנים של מראה, סגנון, נושא, פונקציונליות ועוד.

תכנון בית ותכנון אדריכלי הינם דינמיים ולטווח הרחוק!

אחד מן היתרונות הבולטים ביותר של השירות של תכנון בית ואדריכלות נעוץ בעובדה ששני השירותים המדוברים הינם דינמיים ביותר, וזאת באופן ששניהם תמיד ניתנים לשינוי, לתיקון, לשדרוג ולעדכון, ובעובדה ששניהם 'משרתים' את הלקוחות שלהם באופן שהם חיוניים ורלוונטיים ביותר לטווח הרחוק. במילים אחרות, שני השירותים המדוברים רלוונטיים לתקופות של עשרות שנים גם ברמה הסגנונית וגם ברמת השימוש היומיומי. כל זאת, שכן שניהם נעשים באופן יסודי, מקצועי, תוך כדי ירידה לפרטי פרטים, מילוי כל הצרכים והרצונות של הדיירים, סביבת המבנים ועוד. עכשיו, כל מה שנותר לעשות, זה להחליט על 'קו'  אדריכלי וביתי ולהזמין את בעלי המקצוע האמורים בעבור התחלת התכנון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *